Aktívna dovolenka vám nedovolí vypadnúť z režimu. Kam vyraziť?

Pokiaľ celý rok poctivo driete a držíte sa v stravovaní, bola by škoda si svoje úsilie pokaziť dovolenku, kde sa tzv. „urvete z reťaze“ a všetky vaše predsavzatia o zdravom životnom štýle pôjdu bokom. Aj dovolenka môže byť aktívna a ponúknuť odpočinok pre telo i myseľ.

Vyrazte do hôr
Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, oplatí sa na dovolenku do hôr alebo aspoň do oblasti, ktorá ponúka množstvo príležitosť k túram a výletom do prírody. Tak najľahšie naplníte požiadavku na dovolenku, ktorá je aktívna a pomôže vám udržať sa vo forme. Veľmi dobrou lokalitou môže byť napríklad Slovensko so svojimi osvedčenými lokalitami. Ideálny je eko-šport hotel Jasná, kde nájdete športové vyžitie aj v prípade, že vám počasie práve nebude priať.

Dohodnite si kvalitné cestovné poistenie.

Posilňovňa alebo tenisové kurty
Zamerajte sa na lokality a ubytovanie, kde ponúka posilňovňu alebo napríklad tenisové kurty. Tak sa ľahšie prinútite k pohybu a nevypadnete zo svojho tréningového režimu. Zbaľte si na dovolenku gymsack na chrbát s oblečením na cvičenie, a to vás bude motivovať nevystúpiť z vašej tréningovej rutiny.

Zabudnite na all inclusive
Tieto program sú lákavé a často aj cenovo výhodné, ale pre zdravý životný štýl sú hotovou katastrofou. Jedlo a pitie, ktoré je dostupné doslova 24 hodín denne, vám nedovolí neustále neuždibovať. Pokiaľ nechcete prísť o svoj pevne stanovený režim, radšej voľte ubytovanie len s raňajkami a zvyšok jedál si voľte podľa vlastných preferencií.

Nezabudnite doma svoje doplnky
Aj keď sa chystáte na dovolenku, vezmite si so sebou všetky vitamíny, minerály a ďalšie doplnky, ktoré bežne používate. MSM na kĺby, vitamín D, C alebo omega kyseliny by sa mali brať pravidelne, a aj keď z toho len na týždeň vypadnete, je to škoda, ktorá je úplne zbytočná a môže spomaliť váš progres. Pár fľaštičiek navyše sa do kufra určite zmestí a vy si ľahšie udržíte motiváciu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram