Chcete stráviť tohtoročnú dovolenku na Slovensku? Krásne vám bude v Pezinku

Možno ste mesto Pezinok v rýchlosti niekedy prešli, možno ste o ňom mnohé čítali alebo počuli. Pokiaľ sa tento rok rozhodujete, že za slnkom a teplom nepôjdete nikde ďaleko, či už z finančných, zdravotných alebo iných dôvodov, aj tu vám môže byť skvele. Dovolenka a ubytovanie na Slovensku láka každoročne mnoho českých turistov, ale aj výletníkov z iných krajín. Vydať sa môžete napríklad do veľmi pekného Pezinku, kde si každý nájde to svoje. V lete, ale aj v zime. My sa zameriame na leto.

Pezinok a jeho mnohé zaujímavosti

Aj keď tu nie je more a pláže, môžete sa v lete osviežiť na miestnom kúpalisku. Tí, ktorí majú radi prechádzky, sa môžu pozrieť na Čmeľok, kde vás čakajú nádherné výhľady do okolia. Na vrchol sa dostanete z Pezinskej baby alebo obce Pernek. Túra je to pre stredne pokročilých, niekde sa stretnete s výrazným stúpaním.

Pokiaľ budete mať so sebou aj malé deti, určite si nenechajte uniknúť skvelý tip na výlet, počas ktorého na chvíľku opustíte mesto, a to je Svätojurský naučný chodník. Budete mať mnoho informácií o vinohradníctve vo Svätom Jure. Je dlhý cca 4 km a zaberie vám asi 2 hodiny.

Máte radi históriu?

Na Hauzi.sk si vyberte z rozmanitej ponuky ubytovanie Pezinok, a pozrite sa na mnohé historické skvosty mesta. Určite sa počas svojho pobytu vydajte na Pezinský zámok, ktorý býva označovaný aj jako Vodný hrad. Je z 13. storočia a slúžil ako obrana mesta. Akonáhle vyjdete zo zámku, prezrite si aj Zámocký park v Pezinku, ktorý dal vysadiť František Pálffy v roku 1844.

Pribaľte si na cestu elektrobicykle.

Vidieť v Pezinku môžete aj Schaubmarov mlyn, Malokarpatské múzeum v Pezinku alebo Starú radnicu v historickom centre mesta.

Nezostáva, než sa ubytovať a vyraziť. Ubytovať sa je možné v hoteloch, ale aj chatách alebo na ubytovni či v súkromí. Budete určite nadšení, či už tu budete týždeň, alebo dlhšie.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram