Ako sa cítiť pohodlne aj počas menštruácie

Každá žena sa chce cítiť komfortne aj počas svojich dní, teda dní, kedy má menštruáciu. Budete sa možno čudovať, ale s tým, ako sa budeme v tieto dni cítiť súvisí aj naše vnútorné nastavenie. Či máme hormóny v harmónii alebo práve naopak. Väčšie bolesti a iné zdravotné problémy môže mať na svedomí náš životný štýl: nevhodná strava, nepravidelný pohyb, ne-kvalitný spánok, stres.

A sme opäť pri hormónoch, ktoré aby boli v harmónii, potrebujú na oplátku to, aby sa žena neodoberala a skvalitnila čo možno najviac svoj životný štýl. Ono je úplne normálne, že trochu môže bolieť podbruško, kolíše nálada, ale nie je v poriadku, aby žena musela počas svojich dní prehĺtať lieky od bolesti, aby mohla aspoň čiastočne fungovať.

Túto záležitosť (so svojím zdravím) má v rukách každý sám. Záleží teda na každom, čo je ochotný pre seba urobiť. Už len zaradenie pravidelného pohybu, prechádzky na čerstvom vzduchu alebo krátky beh, vyradenie nevhodných potravín, spánková hygiena, dokáže divy.

Bylinky majú kúzelnú moc
Okrem úpravy životného štýlu nám môžu ďalej pomôcť aj bylinky. Tie majú až zázračné účinky. Avšak nečakajte, že vypijete šálku bylinkového čaju a doterajšie problémy zmiznú. Väčšinou je to beh na dlhú trať. Môže dva aj tri mesiace trvať, než pomocou byliniek docielite miernejší priebeh menštruácie. Takže úprava životného štýlu a bylinky sú jedným z nástrojov, ako docieliť väčší pokoj a pohodlie. Ďalšími pomocníkmi, ktorí sprostredkujú pocit komfortu sú menštruačné pomôcky.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram