Porovnali sme TotalAV VPN vs iTop VPN Free: Čo vybrať?

Ktorá VPN ponúka viac, TotalAV VPN, alebo bude lepšie Hide IP VPN? Preklepli sme si obe VPN, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 4,8/10 ku 6,2/10.

Nameraná rýchlosť TotalAV : HideIPVPN, kto vyhral?

U VPN sa oplatí pozerať najmä na rýchlosť, čo platí aj o TotalAV VPN a HideIPVPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 46 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 40 Mb/s. TotalAV VPN bola o 6 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s Hide IP VPN.

Rýchlosť nahrávania udáva upload, u TotalAV dosiahol 9 Mb/s. HideIPVPN sme priemerne namerali 40 Mb/s, je teda o 31 Mb/s rýchlejšie.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 42 ms. Konkurentovi Hide IP VPN sme namerali 116 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže Total AV VPN v porovnaní bola o 74 ms horšie.

Výsledok TotalAV VPN vs HideIPVPN tak robí 3/10 – 3/10.

Zadarí sa Total AV prehrávať seriály z Netflixu?

Pre odblokovanie zahraničného Netflixu je zásadná dostatočná rýchlosť sťahovania, Total AV túto zručnosť vie. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, HideIPVPN odblokovať Netflix dokáže.

Vďaka VPN je možné sledovať aj blokované YouTube videá, pričom Hide IP VPN takú funkciu zahŕňa. Druhá z porovnávaných VPNek funkciu odblokovania videí na YouTube obsahuje.

Medzi ďalšie dôležité funkcie VPN patrí ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a whitelist. Napr. TotalAV VPN zahŕňa ochranu pred DNS únikmi a HideIPVPN pre príklad má whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

V porovnaní funkcií je skóre 8/10 x 3/10.

Ako obstojí Total AV VPN v počte serverov a krajín?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, TotalAV VPN má v správe 70 serverov. V ponuke HideIPVPN sme zistili 16 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 54 viac .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u HideIPVPN robí 6. Druhá VPN ponúka 35, teda o 12 menej. V tejto disciplíne teda prehráva.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých TotalAV VPN zvláda 1. HideIPVPN povolí pripojiť súčasne 10 zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku najlepšie VPN pre PC.

Ktoré platformy podporuje TotalAV VPN a aké podporuje HideIPVPN?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, Total AV zvládne prístroje na platforme Android a zvláda prístroje iPhone. Druhá HideIPVPN systém iPhone iOS pokrýva, zariadenie so systémom Android štandardne dokáže ochrániť.

Sídlo VPN je dôležité s ohľadom na vzťah legislatívy danej krajiny a zdieľaním informácií o užívateľoch, TotalAV VPN má korene vo Veľkej Británii. Druhá z VPN v našom porovnaní sídli v Malajzii.

Aplikácia TotalAV nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, Hide IP VPN slovensky nie je.

V súboji platforiem dosiahla TotalAV výsledku 4/10 a HideIPVPN získala hodnotenie 7/10.

Predplatné Total AV VPN : HideIPVPN

Hide IP VPN možno mať od 2,94 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete od 9,95 € mesačne. Výsledné hodnotenie VPN za pomer ceny a dostupných funkcií je 1/10 pre prvú z porovnávaných VPN a 10/10 pre porovnávanú VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram