Vyberte si kúrenie do pivnice. Hlavné je myslieť na bezpečnosť

Aj v pivnici je potrebné občas zakúriť. Najmä pokiaľ ho občas využívate ako dielňu alebo ako skladisko pre niektoré cennejšie veci, ktoré by nemali úplne premrznúť alebo prevlhnúť. Platí to napríklad pre rôzne športové alebo lovecké vybavenie, ktoré si vyžaduje konštantnú teplotu a vlhkosť – napríklad monitorovacia termokamera alebo niektoré lovecké zbrane. Preto je potrebné vybrať vhodný ohrievač, ktorý zaručí konštantnú teplotu za rozumné peniaze.

Naftové ohrievače
Prevádzka funguje pomocou nafty alebo ľahkých vykurovacích olejov. Náklady na prevádzku sú teda skutočne nízke, zato majú ale veľmi dobrý výkon a tichú prevádzku. Ohrievače s naftovým pohonom sa dajú zohnať v dvoch základných variantách – s priamym spaľovaním alebo s nepriamym spaľovaním. Záleží na tom, aké sú možnosti odvodu splodín. Často sa používajú v halách, skladoch alebo aj v obchodoch, stanoch či práve pivničných priestoroch.

Plynové ohrievače
Výkonné ohrievače fungujú aj na plyn. Dajú sa zaobstarať za veľmi nízku cenu, čo môže byť pre mnohých ľudí zásadným lákadlom. Treba však počítať s tým, že takéto ohrievače majú celkom vysokú spotrebu a ich náklady na prevádzku bývajú vyššie ako u naftových ohrievačov. Na druhej strane sú malé, ľahké a kompaktné a výhodou je, že na povrchu zostávajú studené.

Elektrické ohrievače
Výhodou môže byť, že pri prevádzke nespotrebúvajú kyslík a nevypúšťajú do ovzdušia dym. Sú teda úplne ideálne do zle vetraných priestorov, kde zaistia maximálnu bezpečnosť prevádzky. Okrem toho majú vysokú účinnosť a ľahko sa premiestňujú. Prevádzka je potom závislá na cenách za energie, ktoré môžu byť u jednotlivých odberateľov značne variabilné. Nakupujte od firiem, ktoré majú iso kvality 9001, aby ste mali istotu, že je výrobok úplne bezpečný a má dlhú životnosť. Uistite sa, že nakupujete výrobok, ktorý spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky, aby vás nečakali nepríjemnosti napríklad v podobe požiaru.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram