Zložka na dokumenty – veci, ktoré treba mať na pamäti pri navrhovaní

Vyberte si zložky pre každú príležitosť – šanóny na dokumenty A4, papierové šanóny na ukladanie firemných tlačovín a na ich elegantnú prezentáciu, ale tiež napríklad šanóny, ktoré fungujú ako obaly na marketingové materiály. Stačí použiť moderné možnosti vzhľadu a šablónu doplniť vlastnou potlačou.

Štandardné zložky sú univerzálne
Zložky je možné denne využívať rôznymi spôsobmi a bez nich by bol život bezpochyby zložitejší. V zložkách ukladáme rôzne dokumenty od firemných záznamov, ako sú zmluvy alebo predajné faktúry, až po zdravotné záznamy, ktoré si obvykle vedieme doma. Skladačky tiež využívajú školské deti a tínedžeri na ukladanie plastických kresieb alebo učebných materiálov. Napriek rastúcej úlohe digitálnych dokumentov v našom každodennom živote sa väčšina dôležitých dokumentov tlačí a archivuje tradičným spôsobom. Bez rôznych typov zložiek by to tak komfortne nešlo. Pre väčšie pohodlie a uľahčenie života boli vytvorené rôzne typy.

Štandardné zložky sú ponukou šanónov za najlepšiu cenu. Pokiaľ však máte vlastný nápad na zložku, môžete si jej vzhľad a potlač navrhnúť sami. Výber zložiek je skutočne pestrý a nie je ľahké zvoliť tú najlepšiu. Vyberte si ako tenké papierové šanóny, ktoré sú skvelé pre archiváciu, vhodné aj na uloženie do väčších krabíc alebo zakladačov – tak aj kartónové šanóny. Sú o niečo silnejšie a pevnejšie, bude fungovať ako samostatný obal na dokumenty. Využijete ich aj pri obchodných rokovaniach s klientmi mimo areál spoločnosti, alebo ako obal na propagačné materiály pre zhotoviteľa.

Druh papiera a veľkosť zložky
Aby ste sa orientovali lepšie v ponuke zložiek s možnosťou potlače, vyberte si vhodný papier. Materiálom tak môže byť matný kriedový, Woodstock Betulla, ktorý má textúru vlákna, je vo farbe slonovej kosti, ďalšou možnosťou je napríklad zložka na dokumenty vyrobená z hladkého papiera v striebornej farbe. Na výber sú aj ďalšie alternatívy.
Zvoliť si môžete aj obojstrannú či jednostrannú potlač. Online tlačiareň vám môže pripraviť na prianie loga či vzory na zložky. Objednať si môžete štandardné zložky A4, ktoré zvládnu väčšinu dokumentácie – https://justprint.cz/produkty/zlozky.

Vhodný uzatvárací systém
Zložky z nášho sortimentu sú k dispozícii s rôznymi uzatváracími systémami. Najjednoduchšie sú viazané šanóny – vhodné do archívu a tam, kde kladiete dôraz na dobrú kvalitu za najnižšiu cenu. Máte radi pracovný komfort a jednoduché riešenia? Navlečte teda zložky na gumičku, ktorú si môžete vybrať v mnohých farbách.
Klasické viazané šanóny a zoraďovače s gumičkou majú široké využitie nielen doma, ale aj v kanceláriách a školách. Ide o ekonomické produkty, vďaka ktorým môžete svoje dokumenty usporiadať esteticky, s malými finančnými nákladmi. Sú vyrobené z kartónu a je možné ich ľubovoľne popísať alebo ozdobiť podľa vlastnej predstavy. Zložky na suchý zips sú tiež pohodlnými skladovacími produktmi, ktoré je možné zavrieť rýchlym a pohodlným spôsobom. Vďaka tomu, že sú vyrobené napríklad z tvrdeného kartónu, sú odolné a vďaka širšiemu chrbtu sa do nich zmestí väčšie množstvo dokumentov, ktoré sú chránené proti ohnutiu.

Farebné papierové zložky pre náročných zákazníkov
Zložka nie je len praktickým doplnkom na ukladanie dokumentov. V mnohých prípadoch je dôležitý aj jej design – napríklad keď aj odovzdávate klientovi. Nie je to jediný prípad, keď stojí za to venovať pozornosť farbám a štýlu. Elegantné rôznofarebné kartónové zložky skvele poslúžia aj pri umiestnení na stôl alebo na knižnicu. Ak zavediete vhodný spôsob triedenia obsahu zložiek v jednotlivých farbách, zlepšíte organizáciu dokumentácie.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram