Pár jednoduchých trikov vylepší vaše bývanie a uľahčí vám život

Všetci chceme bývať pohodlne a bez starostí. Lenže nie vždy je všetko ideálne a často nás trápia rôzne drobné nedostatky, s ktorými sa každodenne stretávame. Niekedy však stačí urobiť len niekoľko jednoduchých úprav a kvalita nášho bývania sa môže razantne posunúť. Čo môžete urobiť aj vy?

Zamerajte sa na hluk
Doma vám nikdy nebude dobre, pokiaľ to nebude miesto, kde zažívate pokoj a ticho. Ak bývate v bytovom dome, je to často skoro až nadštandardná požiadavka, ale napriek tomu sa oplatí na ňom trvať. Odhlučnenie je v tomto prípade najlepšou cestou. Možností je celý rad. Obľúbená je kročajová izolácia, ale aj použitie rôznych panelov, ktoré zabránia prenikaniu a neseniu zvukov. Hoci to nie je zadarmo, taká investícia sa určite oplatí.

Šetrite energie
Dnes sú veľkým trendom pasívne domy, ktoré dokážu fungovať za pomoci minimálnych nákladov na energie. Prevádzkou takého domu sa samozrejme dajú ušetriť ohromné ​​finančné náklady. Podobné bilancie v klasickom dome či byte nedosiahnete, ale isté je, že pomocou niekoľkých trikov sa vám môže podariť ušetriť veľa. Pomôžu napríklad tieniace žalúzie, ktoré v lete zabraňujú prieniku tepla av zime zase chránia pred únikom tepla von. Vďaka tomu ľahko ušetríte za kúrenia, ale aj za prípadné chladenie pomocou klimatizácie.

Univerzálny nábytok
Oplatí sa investovať do kusov nábytku, ktoré sú kvalitné a univerzálne použiteľné. Medzi také môže patriť napríklad rozkladacia pohovka, ktorá sa dokáže ľahko premeniť na ďalšie lôžko na prespanie, ale napríklad aj rozkladací jedálenský stôl, ktorý sa môže podľa potreby zväčšiť aj zmenšiť. Obľúbené sú aj vymeniteľné kovové nohy k stolu, ktoré zaručujú, že si môžete štýl stola meniť podľa nálady a podľa príležitosti. Takýto nábytok býva obvykle o pár sto korún drahší, ale investícia sa vám vráti, pretože ho budete používať dlhšie a pri viacerých príležitostiach.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram